جستجوگر پیشرفته سایتآشنایی با سنسورها
http://farsbooks.mihanblog.com

سنسور اثر هال (HALL EFFECT)
این سنسور در صنایع به طور عمده ای كاربرد دارد كه به دلیل قیمت ارزان آن است در مقابل حرارت تا 80 درجه مقاوم است مزیت بزرگ این سنسور ها تناسب خطی ولتاژ خروجی با میدان است انواع 5 ولت و 6 ولت و 15 ولت آن موجود است در میدان مستقیم و متناوب كاربرد دارد تا فركانس 200 مگاهرتز دو كاربرد اساسی دارد: 

1) اندازه گیری میدان
2) آشكارسازی میدان

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.
تعداد بازديد : 21
هوش مصنوعی - یک رویکرد مدرن (Artificial Intelligence A Modern Approach)
http://farsbooks.mihanblog.com

هوش مصنوعی رویکرد مدرن ویراست سوم، نوشته استوارت راسل و پتر نورویگ، در سایت تبلیغاتی این کتاب عنوان شده، این کتاب در صد(۱۰۰) کشور و حدود هزار و دویست ( 1200 ) دانشگاه تدریس شده است. بنابر آمار سایت Citeseer این کتاب در حال حاضر در رتبه 25 پر ارجاع ترین مرجع قرار دارد و در میان کتاب های منتشره پس از سال 2000 دومین کتاب مورد ارجاع به شمار می رود.

نسخه تماماً تجدید نظر شده این کتاب که پرفروش ترین کتاب در نوع خود است. به جامع ترین نحو ممکن به معرفی تئوری و عملی هوش مصنوعی در کارکردهای مدرن آن، عامل های هوشمند، حل مسئله به وسیله جستجو، روش های جستجوی آگاهانه، اجرای بازی، عامل هایی که منطقی استدالال می کنند، منطق درجه اول، ایجاد پایگاه دانش، استدلال در منطق درجه اول، سیستم های استدلال منطقی، برنامه ریزی عملی، برنامه ریزی و اجرا، عدم قطعیت، سیستم های استدلال احتمالی، اتخاذ تصمیم های ساده، اتخاذ تصمیم های پیچیده، یادگیری به وسیله مشاهده، یادگیری به وسیله شبکه های عصبی، یادگیری تقویتی، دانش در یادگیری، عامل هایی که تبادل اطلاعات می کنند، تبادل اطلاعات عملی در زبان انگلیسی، ادراک و ربوتیک می پردازد. این کتاب برای حرفه ای های کامپیوتر، زبانشناسان و محققان شناختی علاقه مند به هوش مصنوعی نگاشته شده است.

در زیر مختصری از این کتاب نوشته استوارت راسل، پیتر نورویگ و ترجمه مجتبی پور محقق قرار داده شده است. 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.
تعداد بازديد : 17
رمان ایرانی و عاشقانه قرار نبود
www.farsbooks.mihanblog.com

داستان درمورد دختری به اسم ترساست که دوسال پشت کنکور مونده الان منتظر جواب کنکوره .

مادر ترسا چند سال پیش فوت کرده ترسا با پدر و مادربزگش( عزیزجون) زندگی میکنه.خواهر بزرگش هم ازدواج کرده .

ترسا آرزو داره که بره کانادا و اونجا ادامه تحصیل بده ولی پدرش به دلیل تجربه ی تلخی که در رابطه با فرستادن آتوسا (خواهر ترسا) به خارج داشته تحت هیچ شرایطی راضی نمیشه که ترسا رو بفرسته کانادا، به همین خاطر همین ترسا و دوستاش سعی دارند با همفکری هم راه حلی برای راضی کردن پدر ترسا پیدا کنند که موفق هم میشند ولی برای عملی شدن این راه حل یه سری اتفاقاتی میفته و شخصی وارد زندگی ترسا میشه که مسیر زندگیشو عوض میکنه،...

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.
تعداد بازديد : 140
خلاصه ای از تعریف و طبیعت هوش مصنوعی
http://farsbooks.mihanblog.com


محققین هوش مصنوعی علاقه‌ مند به تولید ماشینی هستند که دستورات مورد نیاز را به صورت هوشمندانه انجام دهد. به عنوان مثال قابلیت کنترل، برنامه‌ ریزی و زمان ‌بندی، توانایی تشخیص جواب به سوال مصرف کننده، دست نویس ‌ها، زبان شناسی، سخنرانی و شناسایی چهره را داشته باشد. مطالعه بر روی یک AI دارد به یک رشتهٔ مهندسی تبدیل می‌شود که کانون مشروط است بر حل مشکلات زندگی واقعی، علم معدن کاری، نرم افزارهای کاربردی، استراتژی بازیها مثل بازی شطرنج و بازیهای ویدئویی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات (سختی‌ها) با  AIها، قوهٔ درک آنها است.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تعداد بازديد : 95
نکات مهم برنامه نویسی به زبان ساده
http://farsbooks.mihanblog.com

مقاله ای که براتون آماده کردم در مورد مبحث مهم طراحی نرم افزار است.در اکثر موارد وقتی که کاربری برنامه‌ای رو برای اولین بار اجرا می‌کنه اگر به هر دلیلی رابط کاربر (User Interface) برنامه مورد پسندش قرار نگیره دیگه فرصت اجرای دوباره ‌ای به برنامه نمیده و یک راست میره سراغ برنامه‌ ی مشابه دیگه‌ ای که رابط کاربرش راه دستش باشه و حق هم با کاربره. کاربر کاری به این نداره که برنامه شما چقدر توانایی داره و اون یکی چقدر براش مهم اینه که با اون یکی برنامه زندگی براش راحتتره.
کاربر می‌خواد وظایفی رو به کمک برنامه سریعتر و بهتر انجام بده و در ذهنش هم الگوهایی برای انجام این وظایف داره. از طرفی برنامه هم طبق قوانین و اصول خودش دستورات رو می‌گیره تا وظایف خواسته شده رو به انجام برسونه. هر چقدر ما بتونیم تعابیر برنامه (Program Model) رو به تعابیر کاربر (User Model) نزدیکتر کنیم رابط کاربر مناسبتری برای برنامه ایجاد کردیم.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تعداد بازديد : 40
ليست صفحات
تعداد صفحات : 64